Niechciane emocje – Metoda Sedony

„Chcę”, czy „muszę”? A może mimo tego, że „nie chcę” to „powinnam/powinienem”, bo tego inni ode mnie oczekują? Czy jeśli coś nie wypływa z naszej wewnętrznej motywacji to możemy liczyć na sukces? Czasami tak, jednak najczęściej jesteśmy na prostej drodze do tego, aby nam się nie udało. Powodzenie działania warunkowane jest w dużej mierze tym, na ile „chcemy”, a „musimy”

Jeśli jesteśmy zmuszani lub wbrew naszej woli przekonywani do pewnych działań bardzo często pojawiają się niechciane emocje. Ale z nimi także możemy sobie łatwo poradzić, pod warunkiem że tego … CHCEMY. Jest prosta metoda pozwalająca się uwolnić się od ciężaru negatywnych doświadczeń, emocji, uczuć, stresu.

To METODA SEDONY.

Powstała dzięki uporowi pewnego amerykańskiego fizyka i przedsiębiorcy, który pod wpływem stresu związanego z funkcjonowaniem biznesie, doprowadził swój organizm do stanu skrajnego wycieńczenia. Nazywał się Lester Levenson. W 1952 roku lekarze zdiagnozowali u niego większość chorób cywilizacyjnych w tak zaawansowanym stadium, że  zalecili mu tylko … spokojne oczekiwanie na śmierć. Levenson nie mając nic do stracenia – podjął wyzwanie i przez trzy miesiące nieustannie sam nad sobą pracował – badając i wykorzystując różne techniki. Tak stworzył metodę, która sprawiła, że przeżył jeszcze w spokoju i dobrym zdrowiu jeszcze ponad 40 lat …

Więcej w moim artykule na KoBBieciarnia.pl Czytaj całość